пʼятниця, 29 липня 2016 р.

День Святого Цілителя Пантелеймона

9 серпня православною християнською церквою відзначається день пам’яті одного з найбільш шанованих святих – цілителя Пантелеймона.
Шанування святого Пантелеймона в Російській православній церкві відоме вже з хіі століття, коли князь Ізяслав розмістив зображення цілителя-мученика на своєму бойовому шоломі.

Як молитися і про що просити Пантелеймона Цілителя

Якщо хочете попросити великомученика Пантелеімона про своє здоров’я або здоров’я своїх близьких, позбутися болю або страждань, зцілити хворобу або хворобу, прочитайте молитву перед образом святого. Святому Пантелеймону є акафіст – збірник молитов. Звернутися до святого за захистом і зціленням можна і своїми словами. З трудів і вірі вашій воздасться вам.
Читайте також: молитви Пантелеймона Цілителя.

Біографія Святого Пантелеймона Цілителя

Народився майбутній цілитель Пантелеімон в знатній сім’ї язичника Евсторгия і християнки Еввулы, в Нікомедії. Місті, який розташовувався на підступах до Константинополя (Стамбулу) на березі Мармурового моря. Мати виховувала маленького Пантолеон (що означає «по всьому лев») в православних традиціях: любові до людей і суворості до себе. Еввула рано пішла з земного життя. Батько намагався дати Пантолеону прекрасну освіту і віддав сина на навчання до знаменитого тоді лікаря Евфросину, який лікував людей самого царя.
В цей час (303 рік) в Нікомедії таємно проживав старець Єрмолай, що вцілів після спалення 20 тисяч християн в Никомідійській церкви. З вікна свого притулку він не раз бачив поспішав на навчання Пантолеон. Одного разу він покликав юнака до себе, і вони познайомилися. Настанови старця про Христа юнак прийняв у своє серце і часто став заходити до Ермолаю. Одного разу він попросив у старця хрещення, розповівши йому, як, вирішивши випробувати слово Боже, дав нове життя дитині, якого смертельно вкусила змія. При хрещенні святий Єрмолай нарік його Пантелеймоном, що означає «всемилостивий». І почав юнак Пантелеймон, служачи людям, творити чудеса зцілення, зцілюючи хворих, хворих, убогих і жебраків. Коли батько побачив, як Пантелеймон ім’ям Господа зцілив сліпого, – увірував і охрестився.
Незабаром про красивому юнакові, творившем чудеса зцілення, дізнався римський імператор Максиміан (284-305) і захотів зробити його своїм придворним лікарем. Пантелеймон відмовився. У 305 році за доносом імператору про лікування християнських в’язнів, Пантелеймон постав перед Максиміаном, який вимагав від нього відректися від віри. Але замість цього Пантелеймон з ім’ям Ісуса Христа на очах у всіх зцілив, як всі були впевнені, безнадійно хворої людини. Це озлобило і розлютило римського імператора. Він стратив зціленого, восславившего Христа, а Пантелеймона наказав надати мукам. Вартові довго катували Пантелеймона розпеченим оловом, палили, кидали диким звірам, рвали тіло залізними піками… Але Пантелеймон так і не зрікся віри. Він повторював в очі Максиміану: «Померти за Христа для мене придбання». Роздратований Максиміан наказав Пантелеймона «стратити усічення голови мечем», а тіло надати вогню…
Одна з найбільш відомих і шанованих святинь християнського світу, кров святого великомученика Пантелеймона, зберігається в монастирі Втілення Господнього в Мадриді. Протягом всього року кров перебуває в твердому стані, і тільки в день пам’яті мученицької кончини святого Пантелеймона 9 серпня ( 27 липня за Григоріанським календарем), без жодного втручання людини, вона приймає рідкий стан. Так відбувається кожен року з моменту, коли пляшечку з кров’ю святого Пантелеймона був принесений в монастир у 1616 році. Це диво не повторювалося під час Першої світової війни і в рік початку громадянської війни в Іспанії у 1936-м.

Ікона Цілителя Пантелеймона

день пантелеймона цілителя - свято 9 серпня
Святий великомученик Пантелеймон Цілитель зображується на православних іконах молодим юнаком в одязі, яка була традиційною для зображення цілителів — хітоні з золотими нарукавниками, сорочці з золотим оплечьем і плащі, зібраному на грудях. На лівому плечі вузька біла стрічка, подібна дияконському орарю. У правій руці мученицький хрест, у лівій — коробочка для ліків, які за формою нагадують чудотворні реліквії. При зображень страждань святого Пантелеймона Ерминия Діонісія Фурноаграфиота вказує: «був прив’язаний до квітучої оливи і обезголовлений. З його шиї замість крові текло молоко».

середа, 6 липня 2016 р.

Зміни до програм з англійської мови ( початкові класи)

З метою розвантаження навчальних програм з англійської мови 1-4 класів загальноосвітніх та спеціалізованих шкіл, враховуючи пропозиції та побажання коментаторів публічного обговорення, рекомендації викладачів, психологів, методистів, а також враховуючи досвід європейських навчальних закладів, до програм внесені такі зміни:
НОРМИ, ЩО БУЛИ ВИЛУЧЕНІ, СКОРОЧЕНІ ЗА ОБСЯГОМ АБО ПЕРЕНЕСЕНІ ДО ІНШОГО КЛАСУ
1 клас ЗНЗ
Лінгвістична граматична компетенція
Іменники у множині із закінченням –es(перенесено до 2 класу)
Лінгвістична граматична компетенція
Заперечна форма спонукальних речень у стверджувальній формі (вилучено)
Мовленнєва компетенція говоріння
Обсяг висловлювання 3-4 речення/репліки (скорочено до 2-3 речень/реплік)
Мовленнєва компетенція письмо
Відтворюють графічний образ букв, слів, словосполучень, коротких речень (вилучено)

2 клас ЗНЗ
Лінгвістична лексична компетенція
Тема «Шкільне приладдя» (вилучено)
Тема «Місяці. Дні тижня» (перенесено до 3 класу)
Мовленнєва компетенція говоріння
Обсяг висловлювання 4-5 речень/реплік (скорочено до 3-4 речень/реплік)
Мовленнєва компетенція письмо
Обсяг письмового повідомлення 4-5 речень (скорочено до 2-3 речень)

3 клас ЗНЗ
Лінгвістична граматична компетенція
Past Simple, Future Simple (перенесено до 4 класу)
Мовленнєва компетенція говоріння
Обсяг висловлювання 5-6 речень/5 реплік (скорочено до 4-5 речень/4 реплік)
Мовленнєва компетенція письмо
Обсяг письмового повідомлення 5-6 речень (скорочено до 4-5 речень)

4 клас ЗНЗ
Лінгвістична лексична компетенція
Тема «Дикі та свійські тварини» (вилучено)
Present Perfect (вилучено)
Мовленнєва компетенція говоріння
Обсяг висловлювання 6-7 речень/6 реплік (скорочено до 5-6 речень/5 реплік
Мовленнєва компетенція письмо
Обсяг письмового повідомлення 6-7 речень (скорочено до 5-6 речень)
НОРМИ, ЩО БУЛИ ВНЕСЕНІ У ПРОГРАМИ ТА ПОЯСНЮВАЛЬНУ ЗАПИСКУ:
1.      Надання переваги усному мовленню у перших класах із додаванням лише елементів письма та читання: 1 клас ЗНЗ та СНЗ – увідний усний курс у першому семестрі.
2.      Настійна рекомендація вживати Print Script на письмі – для полегшення подальшої роботи дитини із друкованими текстами.
3.      Рекомендація витрачати на написання літер, слів не більше 10% часу на уроці, використовуючи на початковому етапі окремі аркуші у клітинку та застосування олівця.
4.      Широке використання пісень, віршів, аудіо- та відеоматеріалів, з 1 по 4 клас ЗНЗ та СНЗ, для вдосконалення навичок аудіювання та говоріння, а також використання навчальних інтернет-ресурсів для самостійної роботи учнів.
5.      Згідно із вимогами рівня А1 - Введення лексичних тем «Їжа», «Прогулянка», «Предмети домашнього вжитку», «Емоції», «В кафе», «В крамниці», «В аеропорту», «На вокзалі» та інших, для розвитку соціокультурної компетенції та здатності дитини озвучувати свої нагальні потреби у життєвих ситуаціях.1
6.      Введення з 1-го класу вивчення слів та виразів, що уможливлюють дитині будувати діалоги та працювати у парах: «What’s your name?», «How are you?”, “Wherе do you live?”, “Where are you from?”, питальні слова «What? Where? When? How?”.
7.      Впровадження простих мовленнєвих завдань для ведення коротких діалогів різних типів: розпитування, домовленості, обміну думками і повідомленнями.
8.      Практика таких сучасних коротких форм письмового спілкування, як написання смс-повідомлень та емейлів.
9.      Введення соціокультурної компетенції «Обирати та вживати слова, що описують емоцiйний стан людини.»
10.  Спрощення навичок спілкування учнів СНЗ за рахунок введення часто вживаних граматичних форм згідно вимог А1 (hate/love/like singing; I’d like to… )1

Рекомендації для вчителів залучати різні засоби навчання - робочі зошити, аудіо-/відеозаписи, дидактичні копіювальні матеріали, навчальні інтернет-ресурси тощо) та активно використовувати такі форми навчання, як: розучування та відтворювання пісень, чантів, музичних римівок, лічилок, віршів, епізодів мультфільмів, адаптованих до умов навчання.