Тема
уроку: "Прогулянка
Лондоном" /"Walking through
the streets of London"
Мета:
Узагальнити і систематизувати знання про визначні пам'ятки Лондона.
Завдання:
Освітня:
домогтися засвоєння учнями питань про визначні пам'ятки Лондона.
Розвиваючі: розвивати навички роботи в парах, в групах;
навички говоріння (ведення діалогу, монологу); розвивати творчі здібності та
вміння знаходити нестандартні рішення.
Виховні:
виховувати культуру спілкування, естетичні погляди; формувати ціннісні
установки на здоровий спосіб життя (прогулянка по місту); зміцнювати
психологічне та емоційне здоров'я учнів.
Інноваційні
технології здоров'язбереження, використовувані на уроці
▪ Нетривіальні форми
узагальнення вивченого матеріалу
▪ Фізкультхвилинки
▪ «мозковий штурм», що
вимагає концентрації уваги і знань
▪ Музичні хвилинки
релаксації
Планований
результат:
Предметні вміння:
1. Дізнаватися і правильно
називати пам'ятки Лондона (Трафальгарську площу, Тауер, Собор святого Павла,
Парламенту, Вестмінстерське абатство, Букінгемський палац, Біг Бен, Тауерський
міст).
2. Вести діалог в ситуації
знайомства з «гостею з Лондона».
3. Розповідати основні
відомості про пам'ятки (монолог, що складається з 6-7 речень).
4. Застосовувати знання в
різних ситуаціях.
5. Творчо підходити до
завдань.
УУД
(Універсальні Навчальні Дії):
Особистісні: вибрати
свою позицію в міжособистісних стосунках серед однокласників; виділити для себе
морально-етичні цінності.
Комунікативні:
формувати вміння слухати і вступати в діалог для підтримки навчально-ділової
бесіди; інтегруватися в групу і будувати взаємодію і співробітництво з іншими
людьми.
Пізнавальні: вміти
структурувати отримані знання; вміти вибирати підстави та критерії для
порівняння та класифікації объектов4 вміти будувати логічні ланцюги міркувань.
Регулятивні складати план
і послідовність своїх дій з урахуванням досягнення кінцевого результату, вміти
порівнювати свій результат з результатом еталона і знаходити подібності та
відмінності; вміти мобілізувати свої сили та енергію для подолання перешкод.
Основні
поняття:
Карта Великобританії.
Столиця і прапор Великобританії.
Визначні пам'ятки Лондона
і їх основна інформація про них: Трафальгарська площа, Тауер, Собор святого
Павла, Парламенту, Вестмінстерське абатство, Букінгемський палац, Біг Бен,
Тауерський міст.
Основні тези про групи
Бітлз і їх пісні.
Організація простору
Міжпредметні
зв'язки:
▪ Країнознавство
▪ Образотворче мистецтво
▪ Музика
▪ Фізична культура
Елементи
діяльності:
▪ Малювання
▪ Збирання пазлів
▪ Орієнтування по карті і
знаходження об'єкта
▪ Рухова гра під музику
▪ «Мозковий штурм»
(словесні асоціації)
▪ Творча гра «Музичні
асоціації»
▪ Інсценування англійської
пісні
Ресурси:
▪ Тексти про визначні
місця Лондона, адаптовані для учнів 4 класу.
▪ Карти центру Лондона з
зазначеними на них пам'ятками
▪ Мультимедійна
презентація з завданнями до уроку
▪ Аудиоприложение з
піснями, які використовуються на уроці
▪ Роздатковий матеріал для
виконання завдань (контури прапора, пазли, фотографії пам'яток)
▪ Музичні інструменти для
всіх учнів (дерев'яні ложки, маракаси, дзвіночки)
▪ М'яч
Хід уроку
1 етап уроку
Час: 5 хв.
Good morning, my dear
children! (Дії вчителя)
I'm glad to see you!
Good morning! (Дії учня)
Do you want to visit London?
Yes, of course!
OK! Let me take you by the
hand
And you walk through the
streets of London.
I'll show you something
That makes you change your
mind.
(слова з пісні
"Streets of London")
Використовувані
ресурси:
Показ фільму про Лондоні
під виконання пісні «StreetsofLondon»
(нарізка необхідного
матеріалу з фільму серії «Золотий глобус», «Подорож по Європі, Лондон»
тривалістю 4хв)
2 етапу уроку
Час:7 хв.
Look at this picture. Try
to guess what is it?
The flag of Great Britain.
Yes, that's right.
Now, please, colour the
flag. What coloured pencils do you need?
Blueandred.
Учні розфарбовують прапор
Британії.
Давайте scheckyourwork
Всі показують свої
розфарбовані прапори і звіряють з еталоном.
Використовувані
ресурси:
Роздатковий матеріал -
нераскрашенные контури британського прапора, як на картинці №1.
|
|
3 етап уроку
Час: 1 хв.
This is the map of England. And this is London.
London is one of the greatest and most
wonderful cities in the world.
London is the capital of Great Britain.
There are many beautiful
sights in London.
Використовувані
ресурси:
4 етап уроку
Час: 5 хв.
It often in rains London.
Діалог між героїнею і
вчителем:
- Hello! My name is Julia.
I am from London. I get your
letter and come to see you.
- Hello! It's very kind of
you to visit us! Now we talk about London.
Let's play with us!
- Yes, of course. I have
some tasks for you about London.
- That's great! Give me, please
your umbrella. And put off your coat.
What task have you got for
us the first?
- I have got puzzles.
- We should make a picture
with the sight of London and name them.
Let's check your pictures.
What sthis?
Учні працюють в парах.
Збирають пазли з визначними пам'ятками.
Використовувані ресурси:
Звучить пісня Бітлз
«Дівчина». Під музику входить дівчина з Лондона під парасолькою в плащі.
(гостю з Лондона грає
учениця з іншого класу, для всіх це несподіваний сюрприз)
Роздатковий
матеріал для кожної пари свої пазли з видами пам'яток:
1. Собор святого Павла
2. Трафальгарська площа
3. Тауер
4. Парламент
5. Вестмінстерське
абатство
6. Букінгемський Палац
7. Тауерський міст
8. Біг Бен
5 етап уроку
Час: 7хв.
Діалог між героїнею і
вчителем:
- I have got the next task
for you.
- OK. What is it?
- Can you find the object
on the map?
- Follow these directions
and find the sight (object).
Now, please give the right
answer. Let's check it.
Учні працюють у малих
групах по 4 людини. Знаходять за заданими напрямками пам'ятка на карті і
записують свої відповідь на кожній картці.
Всі групи одночасно здають
картки зі своїми відповідями. Або вчитель або учень слідують по карті на дошці
за вказаними напрямками. Таким чином, все наочно перевіряють, скільки у них
правильних відповідей.
Використовувані
ресурси:
На дошці висить карта -
схема центру Лондона. У кожній групі є ця картка та картка із зазначенням
напрямку.
Картки:
1. You are at the Nelson's
Column at Trafalgar Square. Go
straight on the Fleet Street
Mall.
Take left turn at the end
of this street and go straight.It will be in front of you.
(St. Paul's Cathedral)
2. You are near St. Paul's Cathedral. Go along New State Street. Then take the Oxford Street. Go straight on until
Marble Arch. Turn left at Park
Lane and go that way. Then turn
right at the Kensington Road. It
will be on your left.
(Buckingham Palace)
3. You are at the London
Eye.
Go across the river Thames
on Waterloo Bridge and turn the street to the right.
Go straight on Embankment,
and then go along Upper Thames
Street. The river Thames is on your right.It will be between the London Bridge and Tower Bridge.
(Tower of London)
4. You are near the Tower
of London. Cross over the river Thames on Tower Bridge. And go along Tower
Bridge Road, and then The New Kent Road. Turn right at Waterloo Road.
Go across the river on
Waterloo Bridge and go straight on.Cross over the New State Street and Oxford
Street.And go straight until it will be in front of you.
(BritishMuseum)
6 етап уроку
Час: 2 хв.
Фізкультхвилинка
- Now let's have a rest.
- I know the game
"London bridge". Давайте splay!
Всі встають «паровозиком»
один за одним, а одна пара зображує лондонський міст. Всі співають пісню під
музику. На виділених словах «міст» опускається. І той, хто попався, змінює одну
людину в складі «мосту».
London bridge is falling
down,
Falling down, falling
down.
London bridge is falling
down,
Myfairlady!
Використовувані
ресурси:
Звучить мінусовка пісні
«Londonbridge»
7 етап уроку
Час: 2 хв.
Діалог між героїнею і
вчителем:
- I have got a lot of
pictures about London. But they are mixed.
- We can help you. Give us
your cards.
You should divide these
pictures into four groups.
Давайте scheckyourwork
Учні працюють у групах по
4 людини. Вони повинні розкласти всі фотографії на 4 групи по взаємозв'язку
один з одним.
1. Парламент (до 5), Біг
Бен (до 6), Сер Бенджамін Хол (до 7)
2. Тауер (до 8), птахи (до
9), Вільгельм Завойовник (до 10).
3. Трафальгарська площа
(до 11), адмірал Нельсон (до 12), Бронзовий лев (13).
4. Собор святого Павла(до 14),
всередині собору (до 15), сер Крістофер Рен (до 16).
Використовувані
ресурси:
Роздатковий матеріал:
перераховані фотографії.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 етап уроку
Час: 7 хв.
Now tell us, please, about
these sights.
4 учня (за бажанням або розподілені
заздалегідь) розповідають про Парламенті, Тауер, Трафальгарська площа і собор
святого Павла.
Використовувані
ресурси:
Уривки текстів з
підручника з англійської мови для 3 класу Верещагиной.
1. The Houses of
Parliament are a long grey building with towers. The large clock in one of the
towers is Big Ben. Big Ben is the name of the clock and the bell of the clock
tower of the Houses of Parliament. You can hear the sound of Big Ben every hour
in London. The clock and the bell got their names after Sir Benjamin Hall. He
was a tall man, whose nickname was Big Ben. So people know the clock as big
Ben.
2. The Tower of London was
a fortress, a palace, a prison and the king's zoo. Now it is the museum. You
can see a lot of interesting things in the halls of the White Tower. Its square
walls are white and very tall. William the conqueror built it in the eleventh
century. There are always black ravens in the tower of London. People keep them
in the Tower of London and look after them very well as they believe that
London will be rich while ravens live there.
3. The center of London is
Trafalgar Square. Some people say it is the most beautiful place in London. In
the middle of the square stands a tall column. It is a monument to Admiral
Nelson. Four bronze lions looks at the square from the monument. There are two
beautiful fountains in the square. They are in front of the National Gallery
which is one of the best picture galleries of the world.
4. One of the greatest
English churches, St. Paul's Cathedral, is not far from the Tower of London.
The famous English architect Sir Christopher Wren built it in the 17th century
after the Great Fire. It took Sir Christopher Wren 35 years. It is a beautiful
building with many columns and towers. In one of its there is one of the
largest bells in the world.
9 етап уроку
Час: 3 хв.
Julia, what are you fond
of?
- I am fond of music. And
I have some musical instruments for you.
- Wonderful! Let's play
the game "Musical associations". Look at these pictures and think
what musical instrument do you want to play? Listen to the music of Handel and
play one instrument in order.
Учні під музику Генделя
(менует з сюїти «Музика феєрверків») грають по черзі на одному з інструментів
(дзвіночки, ложки, маракаси).
Використовувані
ресурси:
Аудиоприложение: менует
Генделя з сюїти «Музика феєрверків».
Музичні інструменти
(кожному учневі по три виду): дзвіночки, маракаси і дерев'яні ложки.
10 етап уроку
Час: 2 хв.
What music do you like?
- I like
"Beatles".
- Really? Let's meet
"Beatles"
Do you know the song
"Obladi-oblada". Let's sign this song all together.
Desmond has a barrow in
the market-place,
Molly is the singer in a
band.
Desmond says to Molly,
"Girl, I like your face",
And Molly says this as she
takes by him the hand,
"Ob-la-di, ob-la-da
life goes on, bra,
Lala how the life goes on.
Ob-la-di, ob-la-da life
goes on, bra,
Lala how the life goes
on".
Учні співають перший
куплет і приспів по ролях (хлопчики, дівчатка).
Використовувані
ресурси:
Мінусовка пісні Бітлз.
11 етап уроку
Час: 2 хв.
Now let's play with a
ball.
-You mean the game
"Word association". Name one sight and throw the ball. You should say
a word association.
Tower of London
St. Paul's Cathedral
Trafalgar Square
Houses of Parliament
Грають в словесні
асоціації.
Героїня називає пам'ятка і
кидає м'яч одному з учнів. Той називає слово або словосполучення, яке
асоціюється з цією визначною пам'яткою, і повертає м'яч героїні.
Використовувані
ресурси:
М'яч.
12 етап уроку
Час: 2 хв.
At the end of our lesson,
let's walk through the streets of London again.
Thank you.
Good bye! Meet in London.
Дивляться фільм і
називають пам'ятки у фільмі.
Goodbye.
Використовувані
ресурси:
Фільм про Лондоні (з
фільму серії «Золотий глобус», «Подорож по Європі, Лондону